Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -

Namysłowianie na Mistrzostwach Świata

Głównym celem wszystkich startujących zawodników w tegorocznych Mistrzostwach Świata w zapasach, w Turcji było uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 roku. Nas najbardziej interesował występ wychowanków LKS „Orzeł” Namysłów Krystiana Brzozowskiego i Radosława Marcinkiewicza w stylu wolnym. W zeszłorocznych Mistrzostwach Krystian zdobył wysokie 5 miejsce. Niestety te mistrzostwa nie były już tak udane Krystian w swojej kategorii wagowej zajął 12 miejsce a Radek 16, co nie dało kwalifikacji na Londyńską Olimpiadę. Jednak i tak niezłe miejsca naszych reprezentantów dają realną szansę na uzyskanie przez nich przepustki na Igrzyska w trzech  pozostałych turniejach kwalifikacyjnych. Trzymamy kciuki i wierzymy że obaj Panowie będą reprezentować naszą Ojczyznę na Olimpiadzie.

Nasza młodzież w czołówce

Bardzo udany występ zaliczyli: nasze młode zapaśniczki i młodzi zapaśnicy na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Młodziczek do lat 14 który odbył się 16-17 września 2011 roku w Miliczu. W mocno obsadzonych zawodach startowało siedmiu reprezentantów LKS „Orzeł” Namysłów  i pięciu  zdobyło złote medale. Złoto wywalczyli:
Mateusz Malicki  w kat. wagowej  66 kg zajął VIII miejsce
Wiktor Lejczak w kat. wagowej 42 kg został sklasyfikowany na XI miejscu ( nie startował - knt.)
W punktacji drużynowej młodzików LKS „Orzeł” Namysłów zajął wysokie IV miejsce. Natomiast młodziczki zostały sklasyfikowane na VI miejscu. Opiekunem i trenerem młodych zawodników podczas zawodów był trener Marcin Marcinkiewicz. Wielkie gratulacje dla zawodników i trenera za ten niewątpliwy sukces.