Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -

Informacje o Polsko-Czeskim Centrum Doradztwa i Promocji Gospodarki

polsko-czeskie centrum logo.jpeg

Centrum mieści się w budynku Starostwa Powiatowego i zajmuje się działalnością analityczno-promocyjno-doradczą.

Działalność analityczna opiera się głównie na zbieraniu informacji na temat polskich i czeskich firm działających na terytorium uczestników projektu (Powiat Namysłowski, Hlucin, Jesenik), a także opracowywaniu analiz dotyczących wzajemnych powiązań gospodarczych. Produktem tych działań jest elektroniczna baza danych firm polskich i czeskich dostępna na stronie internetowej Powiatu Namysłowskiego.

W ramach działań marketingowych, wydanych zostanie 6 broszur (styczeń - czerwiec 2007r.) promujących wybrane gałęzie gospodarek partnerów, zostanie zredagowany folder dotyczący gospodarki Powiatu Namysłowskiego (lipiec 2007r.) oraz zorganizowane zostaną 3 edycje Mini-Targów gospodarczych (Namysłów-lipiec 2007r., Hlucin-sierpień 2007r., Jesenik-wrzesień 2007r.). W ramach Mini-Targów w Namysłowie planowane jest zaproszenie 20 przedsiębiorców z Czech ( po 10 z terenu każdego partnera ) wraz z ekspozycją. W czasie Mini-Targów w Czechach możliwość zaprezentowania się otrzyma 10 firm z terenu Powiatu Namysłowskiego.

Porady o charakterze gospodarczym udzielane są: w przypadku przedsiębiorców z Polski bezpośrednio, w przypadku przedsiębiorców czeskich: przez telefon i pocztę internetową.

Aktualne informacje dotyczące prac nad projektem dostępne są na stronie internetowej Powiatu Namysłowskiego, w gazetce powiatowej oraz lokalnych mediach.

Miasta partnerskie:

OHK.gif

www.ohk.jesenik.com
www.jesenik.org

 HLUCIN.gif

www.hlucinsko.info
www.hlucin.cz

 

Informacje:

Wykaz firm:

Poradnik:

Informacje o gospodarce:

Turystyka:

 

 

Rysunek1.jpeg

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach PIW INTERREG IIIA  Czechy-Polska 2004-2006